Стажування в Mycotoxin laboratory of the Institute for Veterinary Food Sciences, Veterinary Faculty, Justus-Liebig-University Giessen (м. Гіссен, Німеччина)

 

У період 01-15 липня завідувач кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії ім. Й.С. Загаєвського, доцент Хіцька Оксана Анатоліївна пройшла стажування в Mycotoxin laboratory of the Institute for Veterinary Food Sciences, Veterinary Faculty, Justus-Liebig-University Giessen (м. Гіссен, Німеччина) в рамках науково-дослідного проекту щодо контролю мікотоксинів у харчових продуктах та кормах.

Метою стажування було ознайомлення з принципами і методологією імуноферментного аналізу та його застосуванням для контролю безпечності харчових продуктів; проведення контролю мікотоксинів у пробах зерна та харчових продуктах, одержаних в різних регіонах України.

Під час стажування Хіцька О.А. ознайомилася з діяльністю наукової лабораторії, методикою підготовки проб та проведення імуноферментного аналізу для контролю харчових продуктів на вміст мікотоксинів. Під безпосереднім керівництвом керівника лабораторії, професора Ewald Usleber та його асистентки Julia I. Bauer провела дослідження проб зернових кормів та харчових продуктів українського виробництва на вміст мікотоксинів. Під час спілкування з німецькими колегами отримала цікаву інформацію щодо різних методів контролю мікотоксинів та результатів їх моніторингу у різних харчових продуктах, що надходять на європейський ринок; ознайомилася з вимогами європейського законодавства щодо контролю мікотоксинів у харчових продуктах. Разом з професором Ewald Usleber обговорили завдання та можливості продовження співпраці з питань контролю мікотоксинів у харчових продуктах через німецьку службу академічних та наукових обмінів DAAD.

Ознайомилася з роботою мікробіологічного відділу наукової лабораторії. Керівник відділу, професор Omer Auineden поділився інформацією щодо контролю мікробіологічних критеріїв харчових продуктів у відповідності до європейського законодавства.

Під час стажування відбулася зустріч з професором Michael Schmitz, на якій обговорили можливість подальшої співпраці між Justus-Liebig-University та Білоцерківським НАУ. Професор Michael Schmitz з вдячністю згадував багаторічну та плідну співпрацю між нашими університетами.

Цікавою і корисною була екскурсія на факультеті ветеринарної медицини університету. Мала чудову можливість відвідати свято останнього дзвінка для випускників факультету ветеринарної медицини.

Стажування в науковій лабораторії Justus-Liebig-University дало можливість започаткувати нові професійні зв’язки та узгодити план подальшої наукової співпраці, отримати власний досвід щодо методології імуноферментного аналізу та його застосування для контролю мікотоксинів у харчових продуктах, покращити навички спілкування англійською мовою.