Посвята першокурсників у студенти

 

Щороку 1 вересня університет відкриває свої двері молодим людям, які готуються стати на шлях професійного і наукового пізнання. З цієї нагоди традиційно відбувається посвята першокурсників у студенти, яка є своєрідним благословенням на сповнений цікавих відкриттів шлях у стінах нашої аlma mater.

Для церемонії посвяти в першокурсники на сцену запросили керівництво і старійшин університету, почесних гостей.

Відкриття нового навчального року ознаменувалося внесенням Державного прапора та виконанням Гімну України. Усі , хто долучився до святкування, ушанували героїв Небесної Сотні та усіх тих, хто загинув у боротьбі на Сході за незалежність нашої держави. Кращі студенти мали честь покласти квіти до Пам’ятного знака співробітникам і студентам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, та до стели Героям Небесної Сотні.

Право відкрити урочисті і першим привітати студентів з новим статусом надано ректору університету, академіку А.С. Даниленку. Він привітав першокурсників і висловив упевненість, що нове поповнення з честю нестиме стяг одного з найстаріших навчальних закладів України. Анатолій Степанович підкреслив, що серед наших випускників когорта видатних особистостей: це депутати Верховної Ради, міністри, губернатори, авторитетні бізнесмени. Стати професіоналами вам, першокурсникам, допоможе наш високопрофесійний професорсько-викладацький колектив. Наші викладачі не просто віддають студентам свої знання, вони вкладають у кожного серце і душу, і сьогодні я щиро дякую і низько вклоняюся своїм колегам за їхню працю.

На шляху до знань ви маєте не лише здобути професіоналізм, але й стати полум’яними патріотами своєї держави, справжніми людьми, які уміють відчувати і біль, і радість кожної людини.

У нашому університеті дуже давні традиції національного і патріотичного виховання. Отож зрозуміло, що багато наших студентів долучилися до волонтерського руху, а серед старшокурсників і викладачів є учасники бойових дій на Сході. На жаль, є й ті, хто, боронячи нашу незалежність, відійшли у небуття. Вічна їм пам'ять! Сьогодні ми радіємо з того, що в нашу університетську родину вливається близько 80 вчорашніх атовців.

У нас високі вимоги до студентів – ви повинні добре навчатися, розвивати свої творчі здібності у наукових гуртках та у художніх колективах. Ви потенціал нашої держави. Вам будувати майбутню процвітаючу Україну. З Богом, у добру путь!

До вітальних слів ректора долучилися наші почесні гості.

Віце-президент НААН М.І. Бащенко звернувся до першокурсників зі словами: «Ви надзвичайно щасливі люди. Ви ощасливили себе, вступивши до одного з кращих вишів України, і своїх батьків, тому що вони мріяли, щоб ви стали студентами. Ваша майбутня професії дуже важлива, бо саме ви дбатимете про продовольчу безпеку держави». Михайло Іванович передав привітання зі святом від колективу НААН та побажав усім присутнім здоров’я, щастя та успіхів.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА С.М. Шупик привітав з Днем знань, побажав першокурсникам та всьому колективу університету мудрості, наполегливості та Божої благодаті. Він вручив ректору А.С. Даниленку від власника групи компаній «УКРАВІТ» Віталія Ільченка подарунковий сертифікат на лабораторний фітотрон для проведення досліджень науковцями агробіотехнологічного факультету.

Мер Білої Церкви Г.А. Дикий відзначив, що першокурсникам випала честь жити у славному своєю історією стародавньому місті та навчатися в одному із старійших університетів, будівлі якого цього року виповнилося 170 років. Аграрний сектор України – це той напрям, який зробить країну заможною і багатою, а тому ви не помилились у своєму виборі, – наголосив міський голова.

Голова Білоцерківської районної ради В.Ю. Гринчук зазначив, що сьогодні у вчорашніх школярів відкривається нова сторінка в житті. Університет – це нелегко, будуть і недоспані ночі, і сесії, і перездачі іспитів. Але людина має постійно вчитися. «Я випускник БНАУ, – підкреслив Віталій Юрійович, – і уже отримую тут четверту освіту, бо постійно відчуваю, що мені конче необхідні нові знання з різних галузей. Бажаю, щоб легкою була ваша стежина, і щоб професія завжди була потрібною. Слава університету! Слава Україні!»

Професор Дрезденського університету прикладних наук Knut Schmidtke привітав усіх присутніх зі святом та подякував за можливість бути присутнім на цих урочистостях. Він зазначив, що це честь і сигнал, що університет, як і Україна в цілому, відкриті до добрих стосунків з Європою. «Я хочу привітати студентів і закликати їх повністю використати можливості навчання. В університеті високопрофесійний викладацький колектив і ви маєте прагнути отримати якомога більше знань, котрі спрямуєте на швидкий розвиток України. Німеччина та інші європейські країни підтримують вас на шляху розвитку і бажають вашій країни миру. Мир – це найважливіша передумова вашої освіти. Бажаю вам цього».

До слова запросили старійшину університету, професора, академіка В.М. Власенка, все життя якого присвячено становленню та розвиткові університету, котрий він очолював упродовж 28 років. У своєму привітанні Володимир Максимович сказав: «Шановні першокурсники! При вашому народженні у всесвіті спалахнула нова зірка, яка буде доленосною для вас, надихатиме вас на віру і любов. Вона стане вашим дороговказом, щоб ви рухалися по орбіті, як говорив давньоримський філософ Сенека, – крізь терни до зірок. Щасливої дороги!»

Потім настав довгоочікуваний момент складання Клятви студента. Представники першокурсників урочисто присягнули любити університет, берегти та примножувати його традиції, бути гідними громадянами й старанними студентами.

На завершення урочистостей університетський хор виконав стародавній студентський гімн «Гаудеамус».

Після закінчення офіційної частини відбулося театралізоване дійство за участі театрального колективу під керівництвом професора В.П. Лясоти, в якому була представлена історія університету та Білої Церкви. А співочий колектив підготував до свята невеликий концерт.

Свято завершилося. Попереду в сьогоднішніх першокурсників п’ять років титанічних зусиль, нелегких завдань, різноманітних випробувань на дорозі до власного становлення, наукової та професійної реалізації.

Нехай же перші кроки на стежині здобуття вищої освіти та опанування майбутньої професії стануть добрим початком ваших подальших життєвих досягнень, дорогі першокурсники!

Вірте в себе, вірте в університет, вірте в Україну!